Натрій-калій Na++K+
900-2000 мг/л
Кальцій Ca2+
100-210 мг/л
Магній Mg2+
< 50 мг/л
Хлориди Cl-
70-140 мг/л
Сульфати SO42-
< 50 мг/л
Гідрокарбонати HCO3-
2800-5600 мг/л
Специфічні компоненти H3BO3
35-150 мг/л
Загальна мінералізація
4,0-8,0 мг/л
Допомагає при шлунковій та кишковій дискомфортності
Допомагає при проблемах з жовчним та сечовим міхуором
Допомагає при цукровому діабеті
ПЕТ: 1.5л
М'якість
Мінералізація
Медичні показання
Основні протипоказання
- Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба
- Хронічний неатрофічний гастрит з підвищеною, нормальною та зниженою кислотоутворюючою функцією шлунка
- Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки
- Алкогольна хвороба печінки
- Токсичне або медикаментозне ураження печінки
- Неалкогольна жирова хвороба печінки
- Хронічний панкреатит
- Цукровий діабет II типу
- Хронічний пієлонефрит
- Хронічні вірусні гепатити
- Синдром подразненого кишечника з переважанням закрепів
- Гострі запальні процеси (загострення запальних процесів) в органах травлення та сечовивідної системи, ускладнений їх перебіг, або ті, що потребують хірургічного лікування
- Різко виражена недостатність кровообігу. Гострі запальні процеси (загострення запальних процесів) в органах травлення та сечовивідної системи, ускладнений їх перебіг, або ті, що потребують хірургічного лікування
- Обструкція стравоходу
- Перфорація стравоходу
- Гострий геморагічний гастрит
- Виразка шлунка
- Пептична виразка не уточненої локалізації
- Виразка анастомозу
- Виразка дванадцятипалої кишки
- Хвороба Крона
- Виразковий коліт
- Жовчокам’яна хвороба
- Гострий холецистит
- Гострий панкреатит
- Гострий тубуло-інтерстиціальний нефрит
- Гострий пієлонефрит
- Сечокам’яна хвороба
УНІКАЛЬНИЙ МІНЕРАЛЬНИЙ СКЛАД
За складом хімічних елементів вода Свалява належить до групи гідрокарбонатних натрієво-борних вод. Спочатку води Свалявського родовища були віднесені до типу боржомських, але численні дослідження довели їх унікальність, тому карпатські води були виділені в окремий тип – Новополянські води.
Мінеральна вода Свалява має середній рівень мінералізації (4,0-4,8 г/л) і містить в складі цінні мінерали та мікроелементи. Завдяки тому, що видобута зі свердловин у Сваляві вода не транспортується до місця виробництва і розливається на сучасному, повністю автоматизованому заводі в пляшки місткістю 1,5 л, в безпосередній близькості від свердловини, всі корисні елементи збережені в повному обсязі. Тому Свалява може використовуватися в якості лікувальної води.
ІСТОРІЯ
-
Перші згадкиПро Свалявські джерела мінеральної води вперше згадується в звіті Dolhai А. для короля Матяша в 1463 році. Перші записи про Свалявську мінеральну воду відносяться до XV століття, а перші свідчення про вивіз цінної Свалявської мінеральної води на інші території з'являються під час правління останнього Ракоци (1676-1735), тоді з домінії вивозили разом з винами і квасну воду буркутів у бочках в Москву, цінували на рівні з єгерською(карлсбадською і маріенбадською).
-
XVIII СТОЛІТТЯУ 1709 році це джерело відвідав Ракоци Ференц II, глава Мукачівського герцогства. Подальша історія мінеральної води Сваляви тісно пов'язана з періодом існування Мукачівсько-Чинадіївської домінії, що входила до складу Березької жупи, яка в 1728 році перейшла у володіння династії Шенборнів на Закарпатті.
-
Початок експортуПро вивіз води Свалява є відомості в 1800 році, коли згадується Редліх Семьен, власник ресторану у Львові, який возив Свалявську мінеральну воду для реалізації у ресторані, як високоцінний напій. У 1826 році на джерелі існували і популярні серед населення купелі, однак в 1834 році його, як і Плосківське джерело, орендували тільки для вивозу бочками. З середини XIX століття почався розлив води у пляшки під назвою "Szolyvai" (Свалявська) з джерела на правому березі р.Латориця під горою з сірих пісковиків, на розташованому поруч заводі розливу мінеральної води. Свалява (її називали королевою сечогінних і розчиняючих сечові солі лікувальних вод) експортується до Відня, Парижа.
-
Міжнародне визнанняУ 1842 році в Будапешті вона була визнана однією з кращих за смаковими якостями, а в 1855 році - отримала золотий диплом на виставці вод Європи в Парижі. У 1884 році висока оцінка була дана їй у Відні. З існуючих джерел відомо: в 1855 році було продано 50 ящиків води Свалява, а дещо пізніше - 55 тис. ящиків, тобто до 1 млн. пляшок. На заводі мінеральні води з джерела розливалися в малі (0,5 л) і великі пляшки (3/4 л), а також в якісну упаковку - пляшки Бордо. У ящиках по 60 та 40 пляшок вода відправлялася від залізничної станції Свалява - Неліпино. Тут же приймалася і порожня тара.
-
ХХ століттяВідновлення розливу мінеральної води під назвою Свалява почалося в 1946 році, вже з пробурених на Свалявському родовищі свердловин мінеральних вод Свалявським заводом мінеральних вод, який в 1950 році увійшов в Лужанське заводоуправління мінеральних вод. З цього часу мінеральна вода Свалява реалізується в межах України.